admin lut/ 21/ 2020 | 0

Możliwości pracy są bardzo zróżnicowane. W przypadku web developerów są to startupy i mniejsze firmy, ale i w korporacjach pojawia się zapotrzebowanie na web developerów. 

Jeśli chodzi o formę zatrudnienia, to w dużej mierze zależy to od wielkości, możliwości i polityki firmy, ale najczęściej współpraca z firmami odbywa się w modelu B2B (szczególnie przy wysokich zarobkach), umowa o dzieło (najkorzystniejsza forma dla pracownika ze względów podatkowych) lub na umowie o pracę. Pracodawcy są bardzo elastyczni i idą pracownikom na rękę. 

Najważniejszym zadaniem Web Developera jest zapewnienie pozytywnego doświadczenia użytkownikom poprzez prawidłowe przekształcenie projektu w sprawnie funkcjonujące rozwiązanie IT. Do jego obowiązków należy również optymalizacja strony pod wszystkie przeglądarki. Priorytetem jest doświadczenie. W dzisiejszych czasach jeśli strona się długo ładuje lub wyświetla nieprawidłowo, Klienci odejdą szybko, zirytowani i zniecierpliwieni. Web developer ma świadomość tego i wie jak uniknąć takich sytuacji.