admin mar/ 31/ 2022 | 0

Branża IT jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce. Z tego powodu potencjalni pracownicy mają znaczną szansę na przebieranie w ofertach. Rekrutacja pracownika IT może wydawać się prosta, natomiast warto zapoznać się z pewnymi zasadami. Na co patrzą osoby w branży szukając pracy? Jak znaleźć odpowiedniego pracownika IT? 

Pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę pracownicy (poza zarobkami) jest możliwość pracy zdalnej. Jest to popularne rozwiązanie w sektorze IT, które zapewnia wygodę i komfort. Z tego też powodu warto zdecydować się na rekrutację online i skrócić czas jej trwania, czy zmniejszyć ilość etapów. Przy pracy i rekrutacji zdalnej istotnym punktem jest dobra i sprawna komunikacja, warto więc wdrożyć komunikatory internetowe do codziennej komunikacji. Ważnym jest również zapewnienie wsparcia technicznego i sprzętowego dla swoich pracowników, tak samo jak zadbanie o odpowiednią higienę pracy. Niezbędnym jest stosowanie się do zasady work-life balance. 

Potencjalni pracownicy zwracają uwagę również na wygląd i reputację firmy na rynku. Dlatego ważnym jest zadbanie o to, aby nasza firma prezentowała się korzystnie w oczach przyszłego zespołu. Przygotowanie strategii, budowanie relacji interpersonalnych, zaangażowanie w rozwój, pozytywny wizerunek marki – to obligatoryjne rozwiązania w firmie IT.