admin wrz/ 8/ 2021 | 0

Coraz częściej możemy zauważyć, że w naszym kraju stawiamy na rozwój technologii. Zachęcamy przedsiębiorców do wdrażania nowych rozwiązań cyfrowych, zmieniamy działanie urzędów i wiele innych dziedzin naszego życia uległo tejże cyfryzacji. Stąd też powstał projekt e-Pionier

E-Pionier ma na celu wsparcie programistów, których wynalazki mogą przyczynić się do rozwiązania problemów społecznych lub gospodarczych. Oznacza to, że projekt konkursowy musi w pionierski sposób podejść do problemu, dla którego rozwiązania jeszcze nie znaleziono. Przed uczestnikiem postawione są wyzwania, które wymagają rozwiązania. Skupiają się one głównie na polepszeniu życia i wprowadzeniu innowacji do naszej codzienności. W ramach konkursu e-Pionier dziś możemy korzystać chociażby z MeteoAlert, który informuje nas o stanie jakości powietrza czy pogodzie. 

Chętni programiści mogą zgłosić swój udział w konkursie. Dostają oni potrzebne fundusze na weryfikację technologiczną oraz budżetową dla swojego pomysłu uporania się z wybranym problemem. Następnie, jeżeli spełnia wymagane warunki jest on wprowadzany na rynek.