admin wrz/ 15/ 2020 | 0

Przeczytaj również Dlaczego firma informatyczna powinna skorzystać z usług biura rachunkowego?

Każda rozwijająca się firma w swojej kadrze powinna mieć wykwalifikowanych pracowników. Inwestycja w odpowiednich pracowników jest jednak sporym wydatkiem finansowym oraz wiąże się z poświęceniem  czasu na rekrutację. Nowoczesne firmy, aby uniknąć kłopotów z zatrudnieniem korzystają z leasingu pracowniczego. Jest to inaczej wynajem pracowników, które opłacalne jest zarówno dla pracodawcy jak i zatrudnionego na zasadach outsourcingu.

Pracownika z leasingu pracowniczego oddelegowuje się do wykonania określonego zadania, a zdobyć go można na jeden z dwóch sposobów.

1.Wypożyczenie pracownika od innego przedsiębiorstwa

2.Korzystanie agencji zatrudnienia

Największą zaletą leasingu pracowniczego jest duża oszczędność, związana z tym, że usługi agencji pracy tymczasowej kwalifikuje się do kosztów zewnętrznych, a nie stałych. Cały proces rekrutacyjny leży po stronie firmy outsourcingowej, co pozwala zminimalizować koszty przedsiębiorstwa. Dodatkowa korzyść to lepsza organizacja pracy. Przedsiębiorca korzystający z leasingu pracowniczego nie musi zajmować się sprawami administracyjnymi , ani prowadzeniem odpowiedniej dokumentacji związanej z obsługą kadrowo-płacową.