admin lip/ 24/ 2019 | 0

Księgowość to jedna z najważniejszych spraw w każdym przedsiębiorstwie. Przedsiębiorcy obligatoryjnie zobowiązani są do prowadzenia księgowości za pośrednictwem Internetu lub zlecając pracę biuru rachunkowemu. Każde rozwiązanie posiada swoje zalety oraz wady.

Księgowość tradycyjna
Prowadzenie tradycyjnej księgowości to po prostu klasyczna współpraca z biurem rachunkowym. Raz w miesiącu, osobiście lub za pośrednictwem poczty dostarczane są wszelkie dokumenty. Następnie pracownicy biura sprawdzają dane i wprowadzają je do systemu. Zaleta tradycyjnej księgowości jest możliwość przechowywania pełnej dokumentacji w biurze i kontrola specjalistów za wykonywane rozliczenia z fiskusem. Mimo to, księgowość tradycyjna posiada także swoje wady – tradycyjne biuro rachunkowe jest stosunkowo drogie oraz wymaga dostarczania dokumentów do biura

Księgowość online
Księgowość online polega z kolei na tym, że firma korzystając ze specjalnie stworzonego oprogramowania sama zarządza księgowością. Zaawansowane algorytmy stale się aktualizują, zgodnie z prawem i w efekcie upraszczają przedsiębiorcy rozliczanie dochodów. Biuro rachunkowe jest więc połączeniem profesjonalnych programów księgowych z wiedza ekspertów.
Do wad tego rozwiązania zaliczyć należy fakt, że przedsiębiorca nie ma tak dużej kontroli nad pracownikami biura rachunkowego. Księgowość prowadzona jest zdalnie, a więc właściciel firmy może jedynie zakładać na podstawie opinii, że pracuje z ekspertami.