admin wrz/ 30/ 2020 | 0

Strona główna

***

Przedsiębiorcy zobowiązani są do prowadzenia księgowości oraz wypełniania obowiązków narzuconych przepisami Ustawy o Rachunkowości. Właściciele firm mogą wybrać najodpowiedniejszy dla siebie sposób księgowości – współpraca z biurem rachunkowym lub samodzielna księgowość. Coraz więcej osób prowadzących własną działalność, również w zakresie branży informatycznej, decyduje się na kreatywną księgowość. Na czym ona polega?

 

Kreatywna księgowość to prowadzenie rejestracji, ewidencji, przetwarzanie i prezentacja zdarzeń gospodarczych przy zastosowaniu obowiązujących przepisów i właściwie interpretowanych zasad rachunkowości w sposób, który nie jest bezpośrednio w tych przepisach wskazany, a który jest wynikiem pomysłowego, twórczego i niestandardowego zastosowania tych przepisów i zasad. Warto zaznaczyć, ze ten sposób prowadzenia księgowości wymaga posiadania szerokiego zakresy wiedzy oraz umiejętności odpowiedniego ich zastosowania w celu osiągnięcia korzyści np. optymalizacji kosztów.

 

Istotne jest, że osoby stosujące kreatywną księgowość muszą stosować nowoczesne rozwiązania, które są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.