admin lip/ 10/ 2019 | 0

Każdy przedsiębiorca, który rejestruje działalność gospodarczą musi podczas sporządzania odpowiednich dokumentów podać kody PKD. Umownie przyjęty i usystematyzowany podział zbioru rodzajów działalności społeczno-gospodarczych ma za zadanie odwzorować rodzaj oferowanych przez nią usług. Przy rejestracji wymagane jest podanie co najmniej jednego kodu tzw. przeważającego, który odnosić się będzie do rodzaju działalności, która wykonywana będzie w największym stopniu. Jakie kody PKD dla IT?
  

Kody PKD dla branży IT – jakie wybrać?

 
Kody PKD często też są wymagane podczas udziału w przetargach i wnioskowaniu o dotację. Braku odpowiedniego wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej może automatycznie zdyskwalifikować firmę już na wstępie. Kody, które są najpopularniejsze dla branży IT to między innymi:
62.01.ZDziałalność związana z oprogramowaniem – odpowiedni dla pracy z Klientem i wystarczający także dla testera oprogramowania.
62.02.ZDziałalność związana z doradztwem w zakresie informatyki – dla osób, które projektują systemy komputerowe.
62.03.ZDziałalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi – idealne dla administratorów systemów komputerowych.
62.09.Z Pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych – podkłada, która ma za zadanie uzupełnić nieuwzględnione wcześniej usługi.

ekspert-ksiegowosc-it
 
W przypadku posiadania pytań lub trudności z wyborem kodów PKD, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami! Świadczymy usługo doradztwa księgowego, podatkowego oraz prawnego.


ksiegowosc-dla-firm-it-blog