admin maj/ 13/ 2019 | 0

Rynek IT wciąż się rozwija. Nowoczesne technologie i automatyzacja wciąż ulegają modyfikacjom, a co za tym idzie wszystko również musi się piąć i nadążać za trendami. Cały czas rośnie także zapotrzebowanie na specjalistów.

W procesie socjalizacji może zdarzyć się sytuacja, w wyniku której kobiety zostają odsunięte od niektórych zawodów, pod pretekstem za małych predyspozycji i siły.

Branża informatyczna od początku kojarzona była z domeną mężczyzn. Od kilku lat jednak coraz więcej znaczą w niej kobiety. Wiele firm IT wręcz zachęca kobiety do pracy z klawiaturą. Zawody związane z technologią zdominowane są przez mężczyzn. Zachęcenie kobiet do rozpoczęcia współpracy z branżą informatyczną jest jednak coraz częściej wprowadzane w życie. Wbrew stereotypom szansę na karierę może mieć każdy, bez względu na płeć.

Ponadto, niedobór programistów w Polsce może wynosić około 50 – 60 tysięcy osób. Wprowadzenie różnorodności i wypełnienie braków może niezwykle korzystnie wpłynąć na pracę, ale także na wartość biznesową.