admin gru/ 19/ 2019 | 0

Nowoczesne technologie w branży IT pozwalają na prężny rozwój przedsiębiorstwa, niosąc za sobą również sporo zagrożeń m.in. cyberataki, złośliwe oprogramowania. Dbanie o bezpieczeństwo infrastruktury IT w firmie ma odzwierciedlać w zadowoleniu nie tylko użytkowników sieci ale również Twoich Klientów, którzy dokonując transakcji chcą mieć gwarancję, że ich poufne dane nie zostaną udostępnione. 

Warto zastanowić się nad ochroną sieci IT w Twojej firmie i podjąć odpowiednie działania w tym zakresie niezależnie od wielkości prowadzonej organizacji. Usługa bezpieczeństwa sieci bardzo mocno powiązana jest z odpowiednim zarządzaniem oraz nieustannym monitoringiem sieci. Kontrola przepływu danych w sieci przedsiębiorstwa pozwala na wczesne wykrycie zagrożeń i cyberataków, co ma przełożenie na efektywność i ciągłość pracy firmy. 

Bezpieczeństwo może dotyczyć również obszarów np. data center, sieć korporacyjna czy wirtualizacja. Warto zadbać również o regularne audyty bezpieczeństwa, które określają potencjalne zagrożenia, błędy konfiguracyjne czy też naruszenia polityki bezpieczeństwa. Cyklicznie przeprowadzane testy z zakresu bezpieczeństwa pozwolą dostosować infrastrukturę przedsiębiorstwa do ciągle pojawiających się nowych zagrożeń płynących z sieci.